Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o upadłości konsumenckiej

Upadłość konsumencka pozyskała w minionym czasie pokaźne zainteresowanie ze strony ludzi zadłużonych i nie ma się, czemu zadziwiać.

W mniemaniu albowiem ekspertów z branży finansowej i prawniczej w chwili obecnej jest to jedno z najbardziej efektywnych rozwikłań, wówczas gdy chodzi o strapienia ludzi zadłużonych i przekredytowanych. Wskazane jest, albowiem nadmienić, iż do tej chwili ogłoszenie bankructwa graniczyło niejako z cudem, czego unaocznieniem może być okoliczność, iż z tej instytucji prawnej od chwili jej wprowadzenia skorzystało zaledwie kilkadziesiąt osób w skali całego naszego państwa.

Wszystko odmieniło się na początku stycznia bieżącego roku, kiedy w życie weszły znowelizowane procedury. Aktualnie upadłość konsumencka jest o wiele bardziej osiągalna dla zwykłego Kowalskiego. Wedle prowadzonych statystyk jedynie w początkowym półroczu tego roku z możności ogłoszenia bankructwa skorzystało ponad kilkaset osób i wszystko wskazuje na to, że ten trend będzie się utrzymywał. Dużo osób (szczególnie tych nadmiernie zadłużonych) zadaje sobie pytanie „czy upadłość konsumencka” upadłość konsumencka a brak majątku jest dla nich dobrym wyjściem.

Należy przyznać że, na tak narzucone pytanie i ma bezdyskusyjnej odpowiedzi, albowiem wszystko zależy od indywidualnej sytuacji danej osoby. Każda z nich mówi sobie bowiem odpowiedzieć na pytanie czy jest w stanie rozpocząć życie o przysłowiowego zera (trzeba, albowiem wtrącić, iż przeprowadzanie upadłości łączy się nierzadko z licytacją majątku, jaki posiada dłużnik w zamysle spełnienia praw wierzycieli).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *